Ix-Xagħra

Předchozí Zpět Následující

Maltská architektura je pro Středoevropana velice zajímavá. Italské baroko se tu prolíná s antickými vzory, prvky islámské architektury a moderním tvaroslovím. To vše striktně v okrovém odstínu místního vápence. To, co by snad jinde působilo jako nesourodý slepenec a kýč, dostává díky tradičnímu materiálu na Maltě klidný a sebevědomý výraz. Ix-Xagħra, MLT 25. 1. 2020

Maltská architektura je pro Středoevropana velice zajímavá. Italské baroko se tu prolíná s antickými vzory, prvky islámské architektury a moderním tvaroslovím. To vše striktně v okrovém odstínu místního vápence. To, co by snad jinde působilo jako nesourodý slepenec a kýč, dostává díky tradičnímu materiálu na Maltě klidný a sebevědomý výraz.Maltská architektura je pro Středoevropana velice zajímavá. Italské baroko se tu prolíná s antickými vzory, prvky islámské architektury a moderním tvaroslovím. To vše striktně v okrovém odstínu místního vápence. To, co by snad jinde působilo jako nesourodý slepenec a kýč, dostává díky tradičnímu materiálu na Maltě klidný a sebevědomý výraz.Maltská architektura je pro Středoevropana velice zajímavá. Italské baroko se tu prolíná s antickými vzory, prvky islámské architektury a moderním tvaroslovím. To vše striktně v okrovém odstínu místního vápence. To, co by snad jinde působilo jako nesourodý slepenec a kýč, dostává díky tradičnímu materiálu na Maltě klidný a sebevědomý výraz.Maltská architektura je pro Středoevropana velice zajímavá. Italské baroko se tu prolíná s antickými vzory, prvky islámské architektury a moderním tvaroslovím. To vše striktně v okrovém odstínu místního vápence. To, co by snad jinde působilo jako nesourodý slepenec a kýč, dostává díky tradičnímu materiálu na Maltě klidný a sebevědomý výraz.
   
Koupit obrázek

Předchozí Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Sloupová, K., Vérteši, M., Správným směrem [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2020-11-27]
Dostupné z: http://spravnym.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Restaurace_ulysses_lodge_xaghra/restaurace_ulysses_lodge_xaghra-13.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze