San Ildefonso

Předchozí Zpět Následující

Na přelomu 60. a 70. let bylo naplánováno pokračování dráhy až do Gargantilly del Lozoya. Stavba byla dokonce započata ražbou tunelu Cotos, který však nikdy nebyl proražen pod sedlem až na druhou stranu. Jde tedy o vzácný slepý tunel s jediným portálem. V současnosti je uzamčen plechovými vraty a slouží jako depo pro dieselovou pracovní lokomotivu, která se tu skrývá pro případ potřeby prohranovat sněhové závěje na hřebeni. Foto pořízeno pod vraty. San Ildefonso, ESP 9. 10. 2021

Na přelomu 60. a 70. let bylo naplánováno pokračování dráhy až do Gargantilly del Lozoya. Stavba byla dokonce započata ražbou tunelu Cotos, který však nikdy nebyl proražen pod sedlem až na druhou stranu. Jde tedy o vzácný slepý tunel s jediným portálem. V současnosti je uzamčen plechovými vraty a slouží jako depo pro dieselovou pracovní lokomotivu, která se tu skrývá pro případ potřeby prohranovat sněhové závěje na hřebeni. Foto pořízeno pod vraty.Na přelomu 60. a 70. let bylo naplánováno pokračování dráhy až do Gargantilly del Lozoya. Stavba byla dokonce započata ražbou tunelu Cotos, který však nikdy nebyl proražen pod sedlem až na druhou stranu. Jde tedy o vzácný slepý tunel s jediným portálem. V současnosti je uzamčen plechovými vraty a slouží jako depo pro dieselovou pracovní lokomotivu, která se tu skrývá pro případ potřeby prohranovat sněhové závěje na hřebeni. Foto pořízeno pod vraty.Na přelomu 60. a 70. let bylo naplánováno pokračování dráhy až do Gargantilly del Lozoya. Stavba byla dokonce započata ražbou tunelu Cotos, který však nikdy nebyl proražen pod sedlem až na druhou stranu. Jde tedy o vzácný slepý tunel s jediným portálem. V současnosti je uzamčen plechovými vraty a slouží jako depo pro dieselovou pracovní lokomotivu, která se tu skrývá pro případ potřeby prohranovat sněhové závěje na hřebeni. Foto pořízeno pod vraty.Na přelomu 60. a 70. let bylo naplánováno pokračování dráhy až do Gargantilly del Lozoya. Stavba byla dokonce započata ražbou tunelu Cotos, který však nikdy nebyl proražen pod sedlem až na druhou stranu. Jde tedy o vzácný slepý tunel s jediným portálem. V současnosti je uzamčen plechovými vraty a slouží jako depo pro dieselovou pracovní lokomotivu, která se tu skrývá pro případ potřeby prohranovat sněhové závěje na hřebeni. Foto pořízeno pod vraty.
   
Koupit obrázek

Předchozí Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Horáková D., Kuchař, J., Správným směrem [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2022-06-27]
Dostupné z: https://spravnym.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Cotos_zst/cotos_zst_10.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze