Brno

Předchozí Zpět Následující

Betonová nádrž v kruhové místnosti zvané prostě „rotunda“ sloužila patrně jako zásobárna vody pro vaření piva. Teoreticky by však mohla sloužit i k samotnému dozrávání ležáku, tak, jak tomu bylo u tanků firmy Rostock & Baerlocher ve sklepích nedalekého pivovaru Moravia, který ten řečkovický v roce 1892 koupil. Brno, CZE 22. 3. 2022

Betonová nádrž v kruhové místnosti zvané prostě „rotunda“ sloužila patrně jako zásobárna vody pro vaření piva. Teoreticky by však mohla sloužit i k samotnému dozrávání ležáku, tak, jak tomu bylo u tanků firmy Rostock & Baerlocher ve sklepích nedalekého pivovaru Moravia, který ten řečkovický v roce 1892 koupil.Betonová nádrž v kruhové místnosti zvané prostě „rotunda“ sloužila patrně jako zásobárna vody pro vaření piva. Teoreticky by však mohla sloužit i k samotnému dozrávání ležáku, tak, jak tomu bylo u tanků firmy Rostock & Baerlocher ve sklepích nedalekého pivovaru Moravia, který ten řečkovický v roce 1892 koupil.Betonová nádrž v kruhové místnosti zvané prostě „rotunda“ sloužila patrně jako zásobárna vody pro vaření piva. Teoreticky by však mohla sloužit i k samotnému dozrávání ležáku, tak, jak tomu bylo u tanků firmy Rostock & Baerlocher ve sklepích nedalekého pivovaru Moravia, který ten řečkovický v roce 1892 koupil.Betonová nádrž v kruhové místnosti zvané prostě „rotunda“ sloužila patrně jako zásobárna vody pro vaření piva. Teoreticky by však mohla sloužit i k samotnému dozrávání ležáku, tak, jak tomu bylo u tanků firmy Rostock & Baerlocher ve sklepích nedalekého pivovaru Moravia, který ten řečkovický v roce 1892 koupil.
   
Koupit obrázek

Předchozí Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Horáková D., Kuchař, J., Správným směrem [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2022-10-03]
Dostupné z: https://spravnym.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Podzemi_reckovickeho_pivovaru/podzemi_reckovickeho_pivovaru_5.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze