Želešice

Předchozí Zpět Následující

Letecký pohled (od severu k jihu) na úvodní část úzkorozchodky z Modřic do Želešic. V levé části je před areálem modřické cihelny s komínem vidět původní překladiště v těsném sousedství kolejiště stanice Modřice, úzkokolejka pak vchází do Brna, kde vykružuje přesný oblouk a přechází přes Vídeňskou ulici a dálnici, aby se záhy obrátila o 180° a pokračovala k jihu zpět do Modřic. V tomto úseku moderní výstavba průmyslových areálů zcela pohřbila pozůstatky po drážce. Želešice, CZE 2. 8. 2021

Letecký pohled (od severu k jihu) na úvodní část úzkorozchodky z Modřic do Želešic. V levé části je před areálem modřické cihelny s komínem vidět původní překladiště v těsném sousedství kolejiště stanice Modřice, úzkokolejka pak vchází do Brna, kde vykružuje přesný oblouk a přechází přes Vídeňskou ulici a dálnici, aby se záhy obrátila o 180° a pokračovala k jihu zpět do Modřic. V tomto úseku moderní výstavba průmyslových areálů zcela pohřbila pozůstatky po drážce.Letecký pohled (od severu k jihu) na úvodní část úzkorozchodky z Modřic do Želešic. V levé části je před areálem modřické cihelny s komínem vidět původní překladiště v těsném sousedství kolejiště stanice Modřice, úzkokolejka pak vchází do Brna, kde vykružuje přesný oblouk a přechází přes Vídeňskou ulici a dálnici, aby se záhy obrátila o 180° a pokračovala k jihu zpět do Modřic. V tomto úseku moderní výstavba průmyslových areálů zcela pohřbila pozůstatky po drážce.Letecký pohled (od severu k jihu) na úvodní část úzkorozchodky z Modřic do Želešic. V levé části je před areálem modřické cihelny s komínem vidět původní překladiště v těsném sousedství kolejiště stanice Modřice, úzkokolejka pak vchází do Brna, kde vykružuje přesný oblouk a přechází přes Vídeňskou ulici a dálnici, aby se záhy obrátila o 180° a pokračovala k jihu zpět do Modřic. V tomto úseku moderní výstavba průmyslových areálů zcela pohřbila pozůstatky po drážce.Letecký pohled (od severu k jihu) na úvodní část úzkorozchodky z Modřic do Želešic. V levé části je před areálem modřické cihelny s komínem vidět původní překladiště v těsném sousedství kolejiště stanice Modřice, úzkokolejka pak vchází do Brna, kde vykružuje přesný oblouk a přechází přes Vídeňskou ulici a dálnici, aby se záhy obrátila o 180° a pokračovala k jihu zpět do Modřic. V tomto úseku moderní výstavba průmyslových areálů zcela pohřbila pozůstatky po drážce.
   
Koupit obrázek

Předchozí Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Horáková, D., Kuchař, J., Správným směrem [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2024-02-21]
Dostupné z: http://spravnym.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Uzkokolejka_modrice_zelesice/uzkokolejka_modrice_zelesice_5_zakres.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze